Naslovna Вести Меморијал Вера Николић: Каљуш са 10.70 у најбољих пет резултата

Меморијал Вера Николић: Каљуш са 10.70 у најбољих пет резултата

197
0
PODELI

Други меморијал легендарној југословенској атлетичарки, Вери Николић, одржан је у Ћуприји.

Атлетичари Црвене звезде сјајно су започели сезону на националним такмичењима, а највећу сензацију приредио је Стефан Каљуш тријумфом на 100м са 10.70 секунди, док је квалификациону истрчао шест стотинки спорије. Такође одличан резултат истрчао је и прошлонедељни јуниорски државни рекордер на 110м препоне, Богдан Видојковић, који је био другопласирани са 10.85 секунди.

Стефан Михајлов био је четврти у финалу са 10.95, а Матеја Сандић пети са 11.03 секунди.

У дисциплини 400 метара, од друге до пете позиције заузели су Звездаши. Иван Марковић освојио је сребрно одличје са 49.66, док је Никола Ковачевић освојио бронзану медаљу са 50.17. Пети је био Миодраг Тресовић са 50.48 секунди.

И у женској конкуренцији било је освојене медаље. Тијана Јапунџић је у дебитантској трци ове сезоне на 400м истрчала 58.60.

Лични рекорд у првој трци ове године на 1.500 метара постигла је Катарина Милосављевић, која је ову деоницу истчалq за 4:31.21 остваривши победу.

На 800 метара у женској конкуренцији, Тара Вучковић била је четврта и храбро исрцала трку за 2:17.21, док је у мушкој Филип Недељковић био шести са 2:02.27.

Још једна дуга сезона је испред наших атлетичара, пуна узбудљивих такмичења. Желимо свима пуно успеха!